СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ ГО ПOKРИЛЕ СО ТЕПИХ: Ckaндал во МПЦ при посетата на бугарска делегација во Радовиш

По повод празникот Св. Троица во Радовиш дошла делегација од Бугарија и Сонцето од Кутлеш го…

СЛУЧАЈОТ НАТАША КАМПУШ: Ме тепаше по 200 пати неделно, ме изгладнуваше, ми ја бричеше главата, а после сакаше прегратка (ВИДЕО)

„Ве молам, помогнете ми, моето име е Наташа Кампуш, викнете полиција“, ѝ рекла на запрепастената жена…

Херојот Марко ќе исплива 64 километри за да ја разбуди свеста кај политичарите!

Македонската јавност тогаш 12-годишниот Марко Пејчиновски го запозна лани, кога го преплива Охридското езеро и покрај…

Осомничената Јанева ќе го потопи и тимот на СЈО

Според Законот за СЈО, шеф на СЈО се избира со двотретинско и Бадинтерово мнозинство, а предлогот…

Секоја минута огнот во Амазонија уништува површина во големина од едно и пол фудбалско игралиште

Кога доаѓа до пожари од значителни размери, стеблата што горат во атмосферата наместо кислород испуштаат јаглерод…

Боки 13 како итен случај донесен на клиниката за неврлогија на клинички

Попладнево околу 14 часот Бојан Јовановски со придружба на двајца полицајци е забележан како со возило…

Мистични цитати од Руми: Раната е место каде што светлината влегува во тебе

Руми, чие целосно име е Мевљана Џалалудин (Џалал ад-Дин) Мухамед Руми е персиски поет, правник и…

Незапаметена катастрофа! – Амазонија гори веќе 16 дена, чадот го помрачил Бразил, а загрозена е цела планета

Бразилската вселенска агенција известила дека бројот на пожарите кои ги зафатиле Амазонските прашуми како последица на…

Героски: Катица е ставена зашто таква глупава им требаше, главната странска инвестиција во Македонија е Зоран Заев

Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници…