Моќни цитати кои ќе ви ги насочат мислите на прав пат

За да го промените животот, мора да ги промените мислите. Мора да се ослободите од сопствените…

Навивачите на Келн се молеа во катедрала за ”добра сезона” (видео)

На неколку часа пред почетокот на првиот натпревар на Келн на домашен терен, навивачите на Бундеслигашот…

Како да дознаете кои од пријателите ви се вистински пријатели

Среќата и добросостојбата се нешто кое зависи од нас самите. Колку повеќе очекуваме од другите да…

Ментално аикидо: Како да победите во кавга, без борба?

Конфликтите се нешто со кое секојдневно се соочуваме. Честопати работите знаат да излезат од контрола и…

Бранислав Нушиќ: „За да може човекот да се исправи во животот, потребно е прво да ползи.“

Авторот на комедиите „Сомнително лице“, „Народен пратеник“, „Госпоѓа министерка“, „Белград некогаш и сега“ – Бранислав Нушиќ…

Мудрости од Фројд: Во моментот кога човек почнува да се сомнева во својот живот и својата вредност, тој се разболува

Веројатно и не постои некој кој не слушнал за Зигмунд Фројд, човекот кој многумина го нарекуваат…

Мачките и кучињата ја апсорбираат негативната енергија и штитат од болести и депресија

Врската помеѓу луѓето и нивните домашни миленици може да биде многу моќна и интензивна. Иако со…

Среќната боја на секој од хороскопските знаци

Боите имаат големо влијание врз нашата енергија, па некои од нив можат да направат да блескаме.…

Нотр Дам vs Природа