Вистината далеку од очите на јавноста!

Чисто за споредба, Франција е територијално најголема земја во Централна Европа не сметајќи ја Русија. Во…

(Видео) СУПЕР БАБИЧКА: 81 годишна баба со неверојатен подвиг испрати порака до фејсбук генерациите

Кусо пред 18 часот по локално време, по речиси шест часа, 81-годишната Гркинка Анастасиа Геролимату, вчера…

Пушете си качак – Пoчинa пациент од рecпираторна бoлecт пpeдизвиkaна од е-цигapи

Пациент пoчинaл откако кај него се појавила сериозна рeспираторна бoлeст како резултат на пyшeње е-цигари, и…

Капитализмот е болест, го трули човекот одвнатре (видео)

Gladan sam!!Socijalni eksperiment, kako je u bogatoj Njemackoj a kako u Turskoj. Gepostet von Senad Topcagic…

И Словенија ја ТРЕСЕ СКАНДАЛ ЗАРАДИ КАТИЦА: Сомнителен институт финансиран со ДРЖАВНИ ПАРИ, ја прогласил за „НАЈДОБРА ОБВИНИТЕЛКА”

Катица Јанева и нејзините домашни и странски поддржувачи предизвикаа скандал и во Словенија. Словенечката Нова 24 ТВ пишува…

Синиша Михајловиќ и пркоси на леукемијата, излезе од болница за да ја предводи Болоња

Легендарниот српски фудбалер Синиша Михајловиќ и моментален тренер на Болоња се појави денес на клупата на…

Како апсинтот станал најпознатиот пијалок на уметниците во последните 150 години

Сигурно сте слушнале дека апсинтот редовно ги инспирирал големите уметници во изминатите 150 години. Овој легендарен,…

Лоши навики кои ве кочат во животот

Лошите навики се нешто кое на почетокот не го ни забележувате но со текот на времето…

Антички безвременски мудорсти: Оној што е пријател секому, не е пријател никому

Многу векови наназад, Грција била лулка на мудроста и домот на важни историски личности, кои со…

35 годишна жена преживеала 17 дена сама во дивина откако се изгубила

Повеќе од 2 седмици Аманда живеела јадејќи шумски плодови и инсекти, пронајдена е со скршена нога…