Бразилски доктор ќе не оправи: Баталете го вежбањето, желките не работат ништо а живеат 450 години

 

Бебек заедно со Селма од песната на „Бијело Дугме” го прославија нејзиниот 90. роденден

Пејачот на легендарниот бенд „Бијело Дугме”, Жељко Бебек се дружеше со Селма од популарната песна. Песната…

Застрашувачко видео од пожарот во Велес

Четири лица се приведени за пожарот кај Велешкото езеро

Локализиран е пожарот што пред неколку часа избувна во Велес во близина на Велешко езеро и…

Сите зборуваат за бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо

Фотографијата која настанала на самитот Г7 го обиколила светот. Лидерите на седумте најмоќни земји на светот…

Мрак во Сао Паоло во 15 часот по локално време, предизвикан од пожарите

СРПСКИ КУРИР: Могерини знаела за кpиминалот на Заев, а ЕУ молчи бидејќи и самите се одговорни за скандалот

Криминализираниот систем на премиерот на Македонија, Зоран Заев, е производ на администрацијата во заминување на ЕУ,…

Сакаш ПЛАТА ОД 1.000 ЕВРА и тоа без факултет… Ова е за тебе

Просечната нето плата во Макеоднија во јули годинава изнесува околу 25.000 денари – или околу 420 евра.…

Како се славеле Божик и Нова Година под окупација и по ослободувањето на Македонија

– Во дваесеттите години на минатиот век, Божик се третирал како главен празник, а дочекот на…

Магично семе кое лечи рак: Прави чуда во нашето тело!

Поради неговата вредност, семето било користено дури и како валута. Чиа семето содржи омега масти, протеини,…