Поради големи болки во ногата кои траеле еден час, Марко приморан да го прекине маратонот

Малиот охридски херој, Марко Пејчиновски, поради силни болки во ногата беше приморан да го прекине соло…

На Маракана повторно европски елитен фудбал, Ѕвезда се пласира во групната фаза од ЛШ

Црвена Звезда втора година по ред ќе биде дел од групната фаза во ЛШ откако српскиот…

Марко плива кон Св. Наум, брановите и ветерот против него

Младата охридска пливачка легенда Марко Пејчиновски го минува Пештани и ита кон првата цел од соло…

Охриѓанецот Марко Пејчиновски го започна 64 километарскиот ултра маратон

13-годишниот охриѓанец Марко Пејчиновски вечерва го почна пливачкиот ултрамаратон на 64 километри на рутата Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид. Марко…

Ја фати кобрата со голи раце (видео)

ШОКАНТНО ВИДЕО: Хеликоптерите во Бразил го прошируваат огнот наместо да го гаснат

Теории зошто сè уште не ги откривме вонземјаните

Вонземјанин се дефинира како хипотетичко или фиктивно суштество од друг свет. Човештвото безброј години било опседнато…

Експериментот 21 грам: Човекот што ја измери душата

Може ли научно да се докаже она што не е материјално, она што произлегува од духовниот…

Мудрост на италијански начин: Кој се познава себеси, го познава целиот свет

Вкусна храна, весел народ и неверојатна култура – сето тоа е Италија. Според многумина таа е…

Најозлогласени сериски убијци кои никогаш не биле фатени

Повеќето познати сериски убијци најчесто биле уапсени. За нив се пишувале книги, се снимале филмови и…