Прва изјава на Марко Пејчиноски по херојскиот обид (видео)

www.24.mk

Се сеќавате ли на најдобрата скриена камера во историјата на Макеоднија (ВИДЕО)?

Тенисерот ја соблече маицата а реакцијата на плавушата е бесценета (видео)

Шпанецот Фелисијано Лопез на турнирос ”US Open” го победи Американецот Тејлор Фриц, но славата за неговата…

Жена го изгубила својот веренички прстен и после 13 години тој повторно го нашол патот до неа

Понекогаш, животот може да биде многу чуден. Доколку сте биле сведоци на некои ретки коинциденции или…

Драматично предупредување на научниците: На планетата ѝ се заканува катаклизма, милиони луѓе ќе бегаат од брегот

Овој голем глобален егзодус може да се оствари на два начини: или ќе се одлучиме за…

Расист до коска! Болсонаро повторно шокира: Племињата имаат премногу земја, го ограничуваат развојот на Бразил

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ја критикувал политиката на својата земја кон заштитата на автохтоното население, наведувајќи…

Доколку се најдете во Италија, кои специјалитети морате да ги пробате

Дали постои некој во ваша близина кој не обожува италијанска храна? Не. Така и си мислевме!…

Научни докази дека мажите и жените се комплетно различни битија

Еволуцијата имала големо влијание врз разликата на половите. Нивните мозоци реагираат сосема поинаку во одредени ситуации.…

Дали сте ментално посилни од другите луѓе

Менталната сила е нешто на коешто треба постојано да работите. Не е лесно да станете ментално…

Историски настани кои создаваат збунувачка перцепција за времето

Кога би ги ставиле некои настани на временска оска, ќе сфатиме дека нашата перцепција на времето…