Фото: Прекрасниот Бајкал, најдлабокото и најстарото езеро на светот!!

Бајкалското езеро е најдлабокото и најстарото езеро на Земјата. Руската фотографка Кристина Макева го посети прекрасниот Бајкал за…

Видео: Загина „најбрзата жена на светот“

Телевизиската презентерка и „најбрза жена во светот“, 30-годишната Џеси Комбс загина во несреќа во пустината Алворд,…

Нови информации за случајот со заборавените деца: Таткото ги заклучил додека спиеле, и отишол на забава во Ново Лисиче

Трагедија била спречена во Аеродром кога биле пронајдени две заборавени и дехидрирани дечиња, брат и сестра…

Да се чуди човек што се е вообичаено во Јапонија

Тие што биле во Јапонија можат да потврдат дека таму како да постои друг свет. Прочитајте…

Хоакин Феникс во улогата на „ЏОКЕР“ е брилијантен (видео)

„Ворнер брос“ го објави првиот трејлер за „Џокер“ во пресрет на неговата светска премиера на Венецискиот…

Брусење на симболот…???

Кога на политичар инстантно ќе му се спушти рејтингот (видео)

Поранешниот хрватски министер министер Иван Шукер, и неговото спуштање:

„Стив Џобс се крие во Египет откако ја лажирал сопствената смрт“

Една интересна и навидум обична фотографија објавена на Reddit ги разбранува духовите на обожавателите на теории…

Пронајдени се родителите на заборавените деца во автомобил на паркинг во Аеродром

По преземени мерки од полициските службеници пронајдени се Т.Т.(44) и М.Н.(35), родители на децата. Известен е…

Проверете си по фиоките: Многумина кај нас го имаа овој телефон, а сега тој чини вистинско богатство

На сите интернет портали за технологија и форуми Нокиа 1100 е на врвот на листата најбарани…