Кога најмоќниот човек во светот ќе добие ”корпа” (видео)

Кога

Добил 40 милиони евра на лото пред 10 месеци, но сеуште не ги подигнал бидејќи не бил доволно психички спремен да биде богат

Виетнамски бегалец во Канада дури во средата ја подигнал својата добивка од 60 милиони канадски долари…

Ангелите на ”Викторија Сикрет” доминираа на отварањето на Венецијански

Вчера вечерта започна 76. Венецијански фестивал, а оваа престижна манифестација ги собра на едно место најубавите…

Василиј Камотскиј: Рускиот ”отштрафувач” на глави (видео)

На натпреварот за мавање шамари дел од „Siberian Power Show 2019“, на кој наградата е 450…

Мостот ”сериски убиец” на камионски приколки (видео)

СРПСКИ МЕДИУМИ: Боки 13 подведувал малолетници и организирал оргии за Харадинај

Во телефонот на првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 е пронајдена кореспонденција со…

Целиот свет го нападна: Болсонаро го избриша навредливиот коментар за Брижит Макрон

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, го избришал од Фејсбук навредливиот коментар на сметка на француската прва…

Девојче пловело 84 часа на Атлантикот, она што му се случило претходно е морничаво, а тајната ја чувало 50 години ВИДЕО

Недалеку од Бахамите, во 1961 година, на отворено море било пронајдено девојче како плови во мал…

Овие неверојатни туристички дестинации изгледаат како да се од друга планета

Иако турстичките патувања во вселената се споменуваат сè почесто, и понатаму се само теорија или извесна…

Интервју со проф. Кирил Барбареев – Едукацијата е клучна за развојот на личноста на детето

Тимот на Хелен Дорон Македонија, ја имаше честа да поразговара со  Проф. д-р Кирил Барбареев, професор на…