Драма во Торино: Наполи се врати по 3:0 негатива, за да Кулибали си постигне автогол во 92. минута (видео)

Јувентус и Наполи одиграа феноменален дерби-натпревар во второто коло од „Серија А“, во кој „старата дама“…

Пронајди го натрапникот

Парламенти

”Парламенти” од италијанскиот уметник Маурицио Мишел Савони.  

Собранието ја донесе одлуката: 31 годишната Нина Ангеловска е прва жена министер за финасии

Собранието денеска го потврди изборот на Нина Ангеловска за нова министерка за финансии, која со тоа…

Советот се огласи: Донесена е едногласна одлука за Катица Јанева

Советот на јавни обвинители денеска едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување…

Парламентарното ”паламудење” на Зоки (видео)

Добро бе Зоќи @Zoran_Zaev дали ти некогаш си сконтал, ти кажале идиотите околу тебе, те поучиле…

„Тоа што никогаш не се омажив ме одржа жива 107 години“

Иако многумина ќе делат куп клише совети за долговечност – хумористична 107-годишна жена од Њујорк откри…

Што се случува во Вегас – останува во Вегас, освен ако не е снимено (видео)

Танцот на една танчерка во трговски во Лас Вегас оди во погрешна насока…

Девојка му позираше на својот телефон во метро како да е сама (видео)

Девојка ни покажа каде навистина отиде светот. Веќе ништо не е чудно и неочекувано. Девојката стана…

Што всушност се наоѓа во Ареа 51

Освен ако не сте живееле под камен, сигурно сте слушнале дека деновиве над 1 милион, луѓе…