Животните имаат големи срца, а ова видео е вистински доказ за тоа

Животните имаат големи срца, а сведоци сме и на бројни ситуации во кои домашните миленици ги…

Што ако Југославија постоеше и денес?

Кога повторно би се родила Југославија, оваа држава би имала нешто повеќе од 20 милиони жители.…

Героски распали по водителот на 24 анализа: Зошто Вие немавте храброст да истражувате и да објавите се за масовниот рекет

Она што јас го напишав беше пренесување по допрен глас, од моите извори, од оние кои…

Борисов до Македонците: Престанете со пропагандата, немаме поблиски луѓе од вас и сакаме да ви помогнеме

Првиот човек на ВМРО БНД Красимир Каракачанов се закани дека ќе ја напушти владата во Бугарија…

Девојче ќе се удавеше додека мајката е „зафатена” на мобилен (видео)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа мајка и ќерка како се потпрени…

Де Ниро за Трамп на СИ-ЕН-ЕН: Тој човек е луд, не смее да биде претседател (видео)

Холивудската ѕвезда Роберт де Ниро никогаш не криле дека не е фан за американскиот претседател Доналд…

МИЛЕНКО ЈА ОБЈАВИ ФАКУЛТЕТСКАТА ДИПЛОМА НА ЈАНЕВА: СТУДИРАЛА 8,5 ГОДИНИ И ЗАВРШИЛА СО 6,24 ПРОСЕК(ФОТО)

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи го објави уверението на завршните испити на екс обвинителката Катица…

Шекеринска: Веќе сме во НАТО, Грција ќе го штити македонското небо

Вицепремиерката Радмила Шекеринска објави дека Министерството за одбрана на Македонија и  Министерството за национална одбрана на…

ЗДФ:„Албанската мафија, најстрашната криминална организација во светот“

Германската телевизија, ЗДФ, како дел од серијата документарци за криминалните банди ширум светот, подготви репортажа и…

Адвокатите на Јанева вршеа увид во пи-мерките – Боки 13 и Кичеец биле следени еден месец пред да бидат уапсени

Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец осомничени во случајот „Рекет“ биле следени речиси еден месец пред…