”Плус-сајз” моделот Франческа ја стресе Венеција (видео)

Големо внимание на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција привлече плус-сајз моделот Франческа Џулијани. Нејзиното…

Вакво спасување на гол не се гледа секој ден (видео)

Многупати во фудбалот знаело да се случи одбранбените играчи ги заменат голманите, па на еден неверојатен…

За 5 дена 4.500.000 прегледи. Ова е моментално најгледаното видео на Балканот

Вака пееја најполуларните пеачи во осумдесетите: E ovako su pjevali popularni pjevaci iz osamdestih godina… Razvaljivali…

Пожар и кај Катланово, веќе се зафатени неколку викендици (видео)

Во Катланово, над бензинската пумпа на автопатот Велес – Скопје, пред неполн час избувна пожap. Во…

Дориан ги погоди Бахамите со ветер од 285 километри на час

Ураганот Дориан, кој прерасна во категорија пет, што значи дека може да предизвика катастрофални нивоа на…

Нов пожар во близина на Велес (видео)

Опoжapeни ниви на патниот правец Скопје-Битола, во близина на Велес ги вoзнемиpија возачите. Пожapoт зема замав…

Ураганот Доријан сè посилен, ветрови со брзина од 260 км/ч.: Милиони жители спремаат засолништа и залихи, хотелите затворени, рафтовите празни, редици за гориво…

Ураганот Доријан премина во бура од петта категорија, што значи дека може да предизвика катастрофални нивоа…

Претставници од Влада, обвинители и дипломати го посетија семејството Јовановски откако Боки 13 е приведен

Во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77 имаше свое вклучување во живо во емисијата свeштeникот Виктор…

Напаѓач пукал кон луѓе во Тексас – петмина мртви, десетици повредени

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во Одеса во Тексас. Вооружен напаѓач отворил…

ПЕЈПЕЛ КОНЕЧНО ВО МАКЕДОНИЈА: Граѓаните на Македонија конечно ќе можат да го користат „PayPal“ во целост

Советот на Народната банка (НБ) на денешната редовна седница донесе одлука за изменување на одлуката за…