Ако Балканот наскоро не влезе во ЕУ, ќе зажалиме

Шефицата на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини, ја повикала Унијата да го задржи силното присуство на…

Инфлуенсерките во паника: После Инстаграм, и Фејсбук го сокрива бројот на лајкови!

Истражувачи на апликации пронашле во Андроид Фејсбук – код опција, која ги сокрива бројот на лајкови,…

Потресни сцени: Ураганот „Доријан“ разурна дел од Бахами, премиерот во солзи, сè е уништено

Локалните жители од најпогодените делови на Бахами го опишуваат ударот на ураганот „Доријан“ како удар на…

Твитер за Лила: “Вилма ја прашала Лила каде е милионот”

Познатата ТВ водителка, Лила Филиповска, утрово пристигна во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција,…

Хороскопски знаци со најизострена интуиција

Многумина ја игнорираат сопствената интуиција бидејќи не знаат како да ја користат. Но, овие три хороскопски…

Поглед кон иднината: Робот од 130 килограми влече авион од 3 тони (видео)

Италијанските инженери на необичен начин ја демонстрираа силата на робот наменет за кризни ситуации. Италијанскиот институт…

Психоанализа на хороскопските знаци

Сите имаме различен праг на толеранција, некои се избувливи, други вријат во себе. Кај секој од…

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ПРВАЧNЊА !!!

Лила на бегање му се изнасмеа на новинарот кој ја праша, дали му префрлувала пари на Боки 13 (видео)

Заврши рacпитот на водителката Лила Филиповска кај oбвинитeлkата за органзиран кpиминал и кopyпција Вилма Рускоска. Филиповска…

Силјан Мицевски: Ќе си ги барам назад парите од Боки 13

По Лила Филиповска, во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска дојде битолскиот бизнисмен Силјан Мицевски…