Најлудото преминување преку мост (видео)

Rohru • Pabbar valley on High Alert💀@psychedelic_soul Gepostet von Himachal Pradesh am Samstag, 24. August 2019

Младо момче го изгуби видот поради лоша исхрана

Тинејџер од Бристол ослепел откако со години јадел само чипс и грицки. Испитувањата покажале дека во…

Фотографиите од становите на пушачи се подобри од било која кампања против пушењето

На Редит и Твитер се објавени голем број фотографии кои покажуваат како изгледаат домовите во кои…

Ова го може само Надал (видео)

На теренот „Артур Еш“ на УС Опен, Рафа Надал го совлада шампионот од 2014-та Марин Чилиќ…

Гром удри во авионот на Дачиќ: Не може нам нико ништа!

Големо невреме ги зафати Словенија, Хрватска и Босна и Херцеговина, а за малку ќе беше фатално…

УБИЕНИ ЧЕТИРИ СВЕДОЦИ КОИ ГИ ИСТРАЖУВАЛЕ КЛИНТОНОВИ ЗА СИЛУВАЊЕ ДЕЦА! Мистериозно ликвидираните откриле дека Бил и Хилари се вмешани во педофилски ланец

Линда Колинс Смит, поранешна сенаторка од американската сојузна држава Арканзас, е последната угледна личност од американскиот…

Српскиот претседател: Боки 13 во Србија нема да го гледате – говор кој ја крена цела сала на нозе (Видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ крена цела сала на нозе за време на својот говор на неговата…

Фотографии кои ја откриваат невидената страна на нештата

Живееме во свет полн со чуда, но понекогаш забораваме на ова. Сите сме премногу зафатени и…

12 примени на сода бикарбона за кои веројатно не сте знаеле

Секој има сода бикарбона во својот дом, а можностите со овој продукт се речиси безбројни. Веројатно…

Светски познати дизајнери за кои секој слушнал но малкумина знаат како изгледаат

Не сите познати дизајнери се јавни луѓе. На поголемиот број сте им ги слушнале имињата, а…