ЦРН ХУМОР на Ременска: Со Боки СЕ ЗНАМ ОНАКА, НА ПОМИНУВАЊЕ

Доскорешната потпретседателка на СДСМ и пратеничка, Фросина Ременски, по денешниот 2,5-часовен распит во Јавното обвинителство за…

Јанева од Шутка дала полномошно сите предмети на СЈО да се префрлат во Јавното обвинителство

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која е во притвор во истражниот затвор во Шутка како осомничена за…

Тензично во Кисела Вода: Му го запалил BMW-то на газдата, а потоа и него го полеал со бензин бидејќи не му давал плата

Џипот бил паркиран на паркингот на фирмата, па вработените веднаш притрчале и го изгаснале опожарениот автомобил,…

Бразилски министрер за туризам: ”Микрон” ќе те задавам како пиле

Новиот бразилски министер за туризам Ренцо Гарсија, во видео објавено на Твитер го нарече францускиот претседател…

Ременски бара јавноста да не ја осудува само поради тоа што се сликала со Боки 13 (видео)

Лицата фотографирани заедно со притворениот Бојан Јовановски, може да се прашање од интерес за надлежни институции,…

Ременски била повикана на распит како лице од кое се бара известување за „Рекет“ (видео)

Пратеничката Фросина Ременски изјави за медиумите дека била повикана како лице од кое се земаат одредени…

СВЕТСКО А НАШЕ – Започна со работа новото основно училиште Киро Глигоров во Скопје

Импозантна современа, модернистичка градба која што важи за најакустична во Југоисточна Европа. Ова основно училиште ги…

Да се потсетиме на легендата Благојчо од Каменица (Видео)

Легендарниот Благојчо од Каменица во квизот Арена дефинитивно ги има сите одговори на нашите прашања оваа…

Пред 50 години Гадафи дојде на власт во Либија: Немало сметки за струја, а парите од нафтата завршувале во џебот на граѓаните…

Во Либија владее целосен хаос од 2011-та година кога бунтовниците насилно го симнаа од власт и…

Среде Тбилиси, жена со нож пресече тригодишно дете (вознемирувачко видео)

Среде авенијата Пекини во центарот на главниот град на Грузија, Тбилиси , средовечна жена извади нож…