Пожар на Скопска Црна Гора

  Пожар избувна попладнето над селото Страцинци на планината Скопска Црна Гора и се движи кон…

6 симптоми дека имате тромб – ова може да ви го спаси животот!

Многу е лошо за здравјето кога тромбови се создаваат во крвните садови, бидејќи тогаш на организмот…

„Таа беше волшебна“: „Снежана“ утеши момче со аутизам кое имаше напад на бес во Дизниленд

Постапката на вработена во Дизниленд ќе ви ја врати вербата во човештвото. Преправена во „Снежана“, таа…

Мекинро открива: Сезоната за Ѓоковиќ е завршена

Легендарниот тенисер Џон Мекинро изјави дека сезоната за Новак е завршена поради повреда. Новак поради повреда…

Битолска невеста во едната рака држи бидермаер со другата пука со пиштол (видео)

На социјалните мрежи се појави видео од свадба во Битола на кое невестата додека излегува од…

Застрашувачко видео снимено на втор кат од куќа за време на ураганот во Фрипорт на Бахамите

Путин до Трамп: Зошто да фрлаш пари за производство на оружје, ние ќе ти го продадеме (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјавил дека ја понудил можноста на својот колега Доналд Трамп да…

(ВИДЕО+ФОТО) Боки 13 со лисици пренесен на Клинички, па вратен во Шутка

    Првосомничениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 денеска со лисици на рацете и со…

Героски: Кирацовски ми призна дека посредувал за средбата на Боки со Мицевски и со Петровска

Точно е дека со Александар Кирацовски се сретнавме во почетокот на август годинава и точно е…

Комисијата за избори и именувања едногласно му прeдложи на Собранието да ја разреши Катица Јанева

Комисијата за избори и именувања едногласно и без дебата донесе заклучок да му прдложи на Собранието…