Пожарот на Скопска Црна Гора е се уште активен, и е на непристапен терен

Пожарот на Скопска Црна Гора каде гори нискостеблеста шума е на непристапен терен, но екипи од…

Позната турска опозиционерка осудена на 10 години затвор поради твитови

Познатата турска опозициска активистка Канан Кафтанчоглу е осудена на девет години и осум месеци затвор, поради…

Ужасна снимка ја крена јавноста на нозе: Жена монструм се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работи

Мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава…

Зошто Јапонија не го нападнала СССР во Втората светска војна?

Москва би се нашла во голем проблем ако Токио во 1941 година би тргнал во офанзива…

Директорот на 8-ми Септември видно возбуден од оптимизмот на Заев (видео)

  видео:Алфа

Одлуката е донесена, Јовески ги прифати предметите на Јанева, а СЈО оди во историја

Јавното обвинителство пред малку одлучи да ги прифати предметите од СЈО. Со тоа, Специјалното јавно обвинителство…

Фатени на дело: Спречен е потенцијален пожар под скопско Кале

Комуналните работници под скопското Кале фатиле група на луѓе кои што палеле кабли, објавија од Инспекторатот…

Полицијата брка и казнува моторџии, откако за еден ден во Скопје беа прегазени 5 лица од дивјаци на две тркала

Полицајци на мотори синоќа ги бркаа и казнуваа моторџиите кои дивеат низ скопските улици. Министерството за…

ГРЦИЈА Е ТУРСКА: Ердоган ги збecна Грците со фотографија од карта каде делови од земјата се претставени како турски

Турскиот претседател Реџеп Ердоган се појави на фотографија на која се гледа карта на која делови…

Фотографии од највисоките планини во светот

Можете ли да си замислите да стоите на врвот на некоја од највисоките планини? Проблемот со…