Кога ќе се занесе со ”тумбалото” (видео)

😂😂😂 Gepostet von Free ZONE / Ազատ Գոտի am Sonntag, 16. Dezember 2018

ТРАМП: Да не бев јас бројот на жртвите од ураганот Доријан ќе беше многу поголем

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бројот на жртвите од ураганот Доријан на Бахамите би можел…

Sony претстави специјална роденденска верзија на култниот Walkman

Новиот уред, освен изгледот, нема речиси ништо заедничко со оригиналниот Walkman. Станува збор за дигитален плеер…

Околу 460.000 Македонци не можат да си дозволат три оброка во денот

Многу луѓе ширум светот сè уште гладуваат. Сепак, на глобално ниво ние сме безгрижни потрошувачи, фрлајќи…

Папата Франциск: Уништувањето на шумите и биодиверзитетот е закана за сите нас

Мадагаскар – Папата Франциск денеска изјави дека забрзаното уништување на шумите и биолошката разновидност во многу земји…

ЗАЕВ: Не можам да кажам дали Камчев не ме снимал и мене

Не можам да кажам дали ме снимал, ако снима секаде, можно е да ме снимал, одговара…

КРАЈ НА ФИЛМОТ ЗА АНГЕЛИТЕ ОД СЈО: Катица во Шутка, бомбите во ЈО , Ленче, Фатиме и другите назад дома, а милиони евра отидоа во ветер

Јавното обвинителство, одлуката за преземање на предметите ја заснова на уставната положба  на ЈО како единствен…

Елон Маск: Традиционалното образование е бескорисно

Во едно неодамнешно интервју, Елон Маск објаснил зошто традиционалниот систем за образование е всушност бескорисен. Елон…

(ВИДЕО) Сопственикот на телевизијата Рамковски: А1 телевизија ќе се отвори

По 8 години затвор и 2 години на слобода, Велија Рамковски, сопственик на А1 ТВ, во…

Фуркан Салиу: Браво Мицкоски, Груевски се враќа дома, а ништо чудно на аеродром да го пречека и премиерот Зоран Заев

Новинарот Фуркан Салиу на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели Никола Груевски да се…