Албански свадбари го кренале Хамбург во ”воздух”, полицијата запленила димни бомби, чаури и дрога

Германската полиција во Хамбург запре колона на возила со свадбари Албанци, а по претресот кај нив…

Банкомат во Сплит фрлал пари на улица, украдени се над 30.000 евра

Хрватските полицајци ноќеска собрала речиси 10.000 евра од улица, по грабеж на банкомат во близина на…

Хорор филмовите како лек за анксиозност

Кога станува збор за анксиозноста, не се важни годините, националноста или финансиската состојба. Милиони луѓе секојдневно…

Од вторник ќе разговараме за СЈО, денес славиме Ден на независност

Обвинителките на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска го претставуваат ова обвинителство на…

Фотограф 9 години ги фотографира истите луѓе кои одат на работа, а резултатот ќе ве натера да размислите

Данскиот фотограф Питер Фунч правел фотографии од истото место во исто време цели 9 години. Подоцна открил…

Што претставува брутализмот и дали повторно се враќа во тренд

Веќе знаеме дека трендовите кружат и она што е старо повторно станува ново. Ова важи за…

Зошто човечките гради се поголеми од градите на другите видови

Градите доаѓаат во сите форми и големини, но едно нешто им е заедничко – градите се…

Зошто кучињата почнуваат да завиваат кога ќе слушнат музика

Некои кучиња веднаш штом слушнат музика почнуваат да завиваат, притоа обидувајќи се да го имитираат пеењето…

БЛАМАЖА ВО ПАРИЗ: На Албанците им пуштија погрешна химна, па им се извинија под погрешно име (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Франција во дуел против Албанија во рамките од евро квалификациите, средба која доцнеше…

ЗАЕВ: Дојдете пред Школка да го одбележиме „Денот на независноста на една држава“

Премиерот Зоран Заев ги повика граѓаните да го одбележат Денот на независноста, само што не кажа…