Добродојдовте во Тетово, градот во кој на никому не му е гајле за ништо

На останатите табли се поставените пораките: „Не ми е гајле каде се паркирам“; „Не ми е…

Некој сметал дека државната химната треба да биде исфрлена од програмата по музичко, а да ја има албанската песна ”Штатори”

– Некој мислеше дека на Тамара навистина толку и бил капацитетот, згрешила или пак не ја…

Фекалиите на хрватското крајбрежје се гледаат и од вселената – шокантната фотографијата од мапата на Гугл ги разбесни луѓето

Загадувањето на Јадранот со фекалиите добило толку големи размери што неодамна од Водњан и Истра забележани…

Бранко Огњановски на Инстаграм: Цацко визионерот уште во времето на К-15 знаел дека ќе биде советник на премиерот на “нашата земја“

Откако Република Македонија го смени своето име во Северна Република Македонија не престануваат реакциите на социјалните…

СЈО: Неизвесна е иднината на вработените, архивата и материјалите

Од специјалното јавно обвинителство (СЈО) информираат дека сè уште немаат добиено писмен допис од страна на…

ХАОС во Суботица по силниот дожд и град (ФОТО+ВИДЕО)

Пороен дожд, проследен со град, ја зафати Суботица попладнето по 14 часот. Огромна количина дожд падна…

САД: Години по 11. септември, рак ги убива преживеаните њујорчани

Жаклин Фебриле имала 26 години и работела во близина на Светскиот трговски центар кога џихадистите ги…

Аркан ограбува банка во Шведска (ФОТО)

Шведската полиција обелодени неколку фотографии на кои се гледа како Жељко Ражнатовиќ – Аркан ограбува една…