Ефектот на редовното вежбање на сексуалниот живот

Луѓето кои редовно вежбаат како резултат имаат тонирани тела, но и поголема самодоверба која помага на…

Адвокати ги откриваат најчестите причини за развод

Адвокати, за The Huffington Post, открија осум проблеми кои се најголема причина за развод. Чувство на…

Официјално: Ова се новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и 11 Pro Max

Конечно! Ова е новата iPhone серија на Apple: iPhone 11 е директен следбеник на минатогодишниот iPhone…

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп

Сè уште се дебатира на темата кој го измислил микроскопот. Но, она во коешто се согласуваат…

Заев за Биг Мајк: Ништо не криеме – Тоа се нови работни места

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција по вчерашната лидерска средба со Христијан Мицкоски, ја искоментира и…

25 теории за крајот на светот

Кога некој ќе го спомне крајот на светот, тоа не е баш весела тема за дискутирање.…

10-те најгледани настани во историјата на телевизијата

Воопшто не е лесно да натерате милиони луѓе ширум светот во исто време да гледаат исто…

МИЦКОСКИ: Свиркачи ни ги дадоа записниците од „Рекет“, а таму има имиња од власта! (видео)

На обвинувањата од премиерот Зоран Заев дека случајот „Рекет“ води кон Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата…

Заев разочаран од однесувањето на опонентите: Груевизам до доцна во ноќта !

Разочаран сум од лидерската средба и и од однесувањето на опонентите, од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан…

Животна битка на ѕвездата на култниот ,,Брилијантин”

,,Веќе не користам морфиум и таблети против болки” , вели австралиската актерка Оливија Њутн Џон ,…