Фотографии од неверојатно откритие на Антарктикот – истражувачите од Украина влегле во тајната пештера

Мистериозната пештера на “три ката“ со езера и река е пронајдена на островот Галиндез. Поларната пештера,…

На Европа ѝ следи финансиска криза: Водечката германска банка дала драматично предупредување, за сè е виновна централната банка на ЕУ

Намалување на каматните стапки на депозитите на Европската централна банка до минус 0.5 отсто е тешко…

14 познати фотографии што го измамија целиот свет

Познатата алатка Фотошоп прв пат се појавила во 1990-та година и оттогаш е навистина тешко да…

10 причини зошто е тешко да ги препознаете социопатите и психопатите

Соципатите и психопатите се личности кои имаат голема манипулативна моќ, но и неверојатна способност да создаваат…

Селење во Нови Сад

10 непогрешливи навики на неодоливите луѓе

Многумина паѓаат на погрешното верување дека допадливоста и неодоливоста се природни карактеристики на личноста. Некогаш, некој…

Работи од коишто нема потреба да се плашите за време на авионски лет и работи што се навистина опасни

Многу луѓе се плашат од летање и секое патување со авион им е вистински предизвик. Дури…

Мицкоски го имитира Груевски, се нуди да го уапселе

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека…

Луѓе што преживеале удар од гром покажуваат што тоа ѝ прави на вашата кожа

Веројатноста да ве удри молња во секоја година е 1 во 300.000. Иако 90% од луѓето…

Бруталноста на природата низ фотографии

Додека ние се обидуваме да живееме во мир и хармонија, важно е да запомниме дека светот…