Летоци со македонската химна во училишните дворови како одговор на одлуката таа да се избрише од програмата

Македонија како да е под окупација, како што објави порталот Курир, со летоци расфрлани по основните…

Исцрпувачка дискусија и постигнат мал напредок за Гоце Делчев е резулатот од состанокот на Македонско-бугарската комисија

Различни аспекти од прашањето за значењето на личноста и делото на Гоце Делчев во контекст на…

Кога би исчезнале најважните ресурси и како ќе се справи човештвото

Ако се земе предвид дека многу продукти се направени од необновливи материјали, загрижувачки е фактот што…

Путин исполни ветување дадено пред 20 години (видео)

Рускиот претседател Владимир Путин го исполни ветувањето што го дал пред 20 години и испи чаша…

ФЛОРИДА: По 22 години најдено тело на исчезнат преку ”ГУГЛ-МАПС”

Посмртни останки на маж кој исчезнал пред дваесет години на Флорида, биле пронајдени во потонат автомобил.…

Миленко Неделковски со коментар за изјавата на актерот Тони Михајловски: А што вие преземавте за да не се смени името и да не се продаде историјата

Еден од најпопуларните имиња кога станува збор за водители и шоумени кај нас, Миленко Неделковски, на…

Заев призна дека e известуван од страна на Ирена Фрчкоска, бранителката на Јанева (видео)

Во екот на случајот „Рекет“ Заев призна дека е на линија со адвокатот на Катица Јанева,…

Австралиецот Богунт им покажа на судиите дека земале пари за ”срамното” судење, па потоа урлаше и пред новинарите

Австралиецот Ејндру Богут не може да се помири за елиминацијата во полуфиналната пресметка против Шпанија, на…

Лиле Стефанова: Во моментот се врши примопредавањe на предметите на СЈО

Во моментот се одвива примопредавање на предметите од СЈО во Републичкото јавно обвинителство, рече обвинителката Лиле…

Бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо приведен во Белград

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо вчера е притворен во Белград, јавува порталот Скопје 1. Палчо…