Ужасна сликата во Аеродром – За убиените бездомни кучиња, казната е три илјади евра (видео)

Страотна слика на искасапени кучиња ги пречека рано утрината жителите на зграда во скопски Аеродром. Непознат…

Нов случај за Боки 13 – 260.000 евра за станови за сиромашни млади лица

Од истрагата за случајот „Рекет“ излегуваат и други податоци – Боки 13 имал уште една невладина…

Персиски поговорки и мудрости: Нежната рака и слонот може да го води за едно влакно

Персиската култура изобилува со мудри изреки и интересни поговорки кои се длабоко вкоренети во нивното подрачје…

Психолошкото значење на најчестите кошмари

Сите луѓе имале кошмар барем еднаш во животот. Кошмарите знаат да бидат многу вознемирувачки и страшни,…

Што е флуидна интелигенција и зошто оние што ја имаат се ретко разбрани

Флуидната интелигенција е способноста да размислувате апстрактно, да имате интуиција за информациите, да препознавате шеми и…

Остатоци од илјадници фетуси најдени во куќа на гинеколог (ВИДЕО)

Во куќата на неодамна починатиот американски гинеколог, Улрих Клопер биле најдени фетуси од над 2 000…

Му го демолираше автомобилот поради неверство (видео)

Изневерена жена во Кина удрила по автомобилот на сопругот во кој претходно тој бил со љубовницата,…

Скандал: Tренерот на Војводина се закануваше со колење (видео)

Тренерот на Војводина, Ненад Лалатовиќ често е главна тема во медиумите поради инцидентите кои ги прави.…

Излегоа снимки од бруталната тепачка во која со нож беше избоден зетот на Наташа Беквалац (видео)

Дамир Дадо Михајловиќ (37) од Нови САД е претепан и избоден вчера околу 13 часот со…

ЦИПРАС: Мицотакис се надмина себе си во ХИПОКРИЗИЈАТА И ДЕМАГОГИЈАТА, за договорот од Преспа

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата…