Потресна приказна на две момчиња: Мајка ни не напушти и не планира да се врати, кога таткото е на работа брат ми готви за да јадеме

Азур и Омер Хусејновиќ, момчиња кои ги оставила мајка им, ја раскажуваат својата тага и ја…

Иновативен велосипед што прочистува воздух на студентите од Машинскиот факултет од Скопје освои златен медал во Сеул

Изум на шестмина студенти од Машински факултет при УКИМ во Скопје освои два златни медала на…

Градоначалникот Таравари најави ”Албанска пролет”

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари смета дека ако на Косово победат движењето Самоопределување и Албин Курти,…

Се пие 1 час пред спиење, а ги топи сите масти од стомакот за само неколку недели

Во нашите статии многупати пишуваме за важноста на природните лекови. Природни лекови се многу поефикасни од…

Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и мед

Зајакнете го вашиот имунитет на целосно природен начин. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет пред…

Докторите плачат само пред испит

Кога станува збор за опасни професии, медицината не е баш полето кое прво ни доаѓа на…

Значи навистина се можело, еве ги убаво реновираните соби во Студентскиот дом „Гоце Делчев“ (ГАЛЕРИЈА)

Проектот за реновирање е изработен според барање и насоки од страна на Министерството за образование и…

Имотот како гаранција за Јанева да излезе од Шутка: Што се поседува?

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за…

Газдите против минимална плата над 14.000 денари

Минималец од 14.000 денари е црвена линија која не смее да се надмине. Но прво да…

Хаосот во Хонгконг продолжува: Цигли, молотови коктели и водени топови (видео)

Десетици луѓе беа повредени завчера во уште една ноќ исполнета со насилство на протестите во Хонгконг,…