РАШКОВСКИ ПОД ИCТPAГА: Oбвинитeлcтвoтo отвори предмет за cпopниoт тендер за радарски систем

Oбвинитeлcтвoтo за гонење оpганизиpaн кpиминaл и кopyпција соопшти дека е отворен предмет и се пocтапyва во…

Кривичен суд: И за Катица уште 30 дена во Шутка

Основниот кривичен суд ѝ ја продолжи мерката притвор на Катица Јанева за нови 30 дена, уважувајќи…

Проектот на Боки 13 за доминација во медиумскиот простор отиде во стечај

Поднесен е предлог за отварање стечајна постапка на телевизијата 1ТВ. Предлогот бил поднесен на 13- ти…

Која држава колку допринесува во светската економија вредна 86 илјади милијарди долари

Купувањето намирници оваа недела или полнењето на вашиот автомобил со гориво може да изгледа како грешка…

Шест работи што не му ги должите на вашиот газда

Но, неретко сме сведоци кога од вработените се бараат многу повеќе нешта, па дури и жртви,…

Здравствени проблеми кои се решаваат со неколку чаши вода на празен стомак и одложување на појадокот

Доколку сте здрави, сигурно веќе уживате во многу вода во текот на денот, но доколку имате…

Француски климатолози предвидуваат дека до 2100 година просечната температура ќе се зголеми за 7 степени Целзиусови

Доколку не се стори ништо за да се ограничат емисиите на СО2, според предвидувањата на францските експерти температурата…

Бил Гејтс донирал 35 милијарди долари во добротворни цели оваа година

Бил Гејтс не го штедеше богатството вредно милијарди долари. Основачот на „Мајкрософт“ донирал повеќе од 35…

Антикорупциска бара да се раскине договорот за закуп и за Црвенковски

Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели, информира Државната комисија…

Инспекциската обиколка му донесе на Османи казна за зборување на мобилен

Вицепремиерот Бујар Османи заработи казна од МВР за зборување на мобилен додека управува со автомобил и…