На наредните избори или ќе преживеат ВМРО, СДСМ и ДУИ, или ќе преживееме ние – трето нема!

Кој смее да е човек, а кој не во Македонија? Интернетот и социјалните мрежи десетина години…

Потресна исповед на секс-робинката на милијардерот: Скокнав во морето со ајкули за да се спасам од него

Сара Ренсом шест месеци била заробена на приватниот остров на американскиот милијардер, педофилот Џефри Епстајн. Таа…

“Понекогаш плачам тајно поради тоа што немам деца”: Игор Џамбазов за приватниот живот, пороците и изгубената љубов

Екипата на естрадниот магазин “Бекстејџ” го интервјуиралa македонскиот шоумен Игор Џамбазов, кој искрено зборувал за неговиот…

ШАМПИОНИ: Најмногу фалсификувани алкохолни пијалаци на ЕУ пазарот доаѓаат од Македонија

Царинските служби во Европската Унија спречиле влез на фалсификувани и опасни производи на европскиот пазар во…

Поднесено е обвинение против Ангела: Еве како бил убиен Пино Секондо

Скопското обвинителство до Кривичниот суд поднесе обвинение за Ангела Ѓ. која е соизвршител на убиството на…

Како планинарењето влијае на духот и телото

Кога се занимаваме со спорт, обично очекуваме резултати: сакаме да бидеме побрзи и посилни и да тренираме.…

Како да ги препознаете и како да се справите со манипулаторите

Манипулатори се луѓе кои совршено го скриваат нивното вистинско лице, вешто глумат и имаат одлични комуникациски вештини.…

Што е епигенетика и дали гените ја одредуваат нашата судбина

Веројатно многу пати сте размислувале за тоа дали нашата судбина е предодредена од нашето генетско наследство.…

Поради што луѓето се раѓаат како леваци, зошто се толку малку и кои се нивните предности

  Леваците зафаќаат само 10% од целото население ширум светот. Па поради ова сигурно се имате запрашано…

Кој ја измислил шопската салата

Шопската салата е традиционално јадење од балканската кујна, најмногу во Србија, Бугарија, Македонија и Чешка. Оваа…