Азманов: Боки 13 ме уценуваше со документи и тврдеше дека ги добил од СЈО

Бизнисменот Зоран Азманов кој два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал рече…

Истражување на „А1он“: Државата им плаќа станови, а пратениците ги изнајмуваат на свои роднини

Со новите одлуки на Собранието, тринаесет пратеници од внатрешноста ја искористија можноста наместо пари за патни…

Убава вест за идните пензионери – жените со навршени 60, а мажите со 62 години ќе работат по шест часа, а ќе ја задржат целата плата

Ова е една од поубавите новини за идните пензионери според која жените со навршени 60, а…

Претседателката на невладината на Боки 13 по исказот во судот: Не знам каде завршија парите

Агапи Дика, претседателката на Собранието на невладината организација Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13…

Миленко Неделковски: Катица не е во Шутка – ова се аргументите

Статус на Миленко Неделковски: Одговорот на сите “дилеми” како е можно Прасица да праќа наредби, да…

ВМРО – ДПМНЕ: СЈО за четири години испумпа 12 милиони евра

СЈО за четири години испумпа 12 милиони евра пари на граѓаните кои се потрошија за плати…

Во Охрид почна уривањето на дивоградбите

Во Охрид почна уривањето на првата дивоградба за која претходно било издадено решение за уривање. Таа…

Заштитете се од токсични луѓе и негативна енергија: Правила на Далај Лама за мирен и хармоничен живот

Сите сме придвижени од енергијата. Таа ни овозможува да ги постигнеме посакуваните резултати, да си го…

Во француски град слободно се шетал црн пантер, влегол и во стан каде имало15 годишно девојче (видео)

Шокираните граѓани повикале полиција, кога забележале дека по покривите на нивните куќи им се шета огромен…

Американски авион пропаѓал 9000 метри- патниците преживеале 7 минутен хорор убедени дека авионот ќе се сруши

Патниците во авионот на Делта Ерлајнс на летот од Атланта до Форт Лодердејл , преживеаја седум…