ЕКСКЛУЗИВНО Ова е причината зошто Стевчо беше пуштен од домашен притвор (ФОТО)

Граѓаните се уште чекаат правдата да стапи на сила, конечно оние што се огрешиле пред законот…

Манчестер Сити им се одолжи на навивачите со победа од 8-0 против Ватфорд (видео)

Манчестер Сити го победи Вотфорд со неверојатни 8:0 на стадионот „Етихад“ во рамки на шестото коло…

Големи материјални штети и десетици повредени во земјотресите во Албанија

Два земјотреса попладнето ја погодија Албанија, а беа почувствувани и во западниот дел од Македонија и…

Зграда во Драч се распука на два дела при земјотресите

На фотографијата превземена од албанските медиуми се гледа зграда во Драч која распукала по должината, на…

Вселенските агенции ќе судрат вселенско летало со астероид со брзина од 23.760 км/ч

НАСА и ЕСА се подготвени да ја тестираат планетарната одбрана на Земјата за да видат дали…

Силен земјотрес во Јандранско море, се стресе и Скопје

Силен земјотрес со магнитуда од 5.8 степени според Рихтеровата скала попладнево беше почувствуван и во Скопје.…

Корпорацијата „МиГ“ детално ги откри карактеристиките на ловецот МиГ-35 од генерацијата 4++

Се работи за високо софистициран ловец со извонредни маневарски карактеристики и сирова сила генерирана од подобрените…

Боки 13 во понеделник, Јанева во вторник на распит кај Русковска

Осомничените за случајот „Рекет” Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева повторно се повикани на распит…

Вистински херој и џентлмен среде хаварија – за него зборува цел Белград, а погледнете и зошто

Утрово улиците низ главниот град на Србија се поплавени, а причината е водоводот и канализацијата поради…

Силвестер Сталоне ги покажа своите мускули на 73 години

Сивестер Сталоне е еден од најпопуларните актери, познат по улогите во филмовите „Роки“ и „Рамбо“. Денес…