КОД: И судии и адвокати се спомнати во исказите за Рекет, и тие може да завршат на распит кај Русковска

Код на обвинителот Љубомир Јовевски му постави прашање поврзано со гласините дека Јанева присуствувала на примопредавање…

Скандал за кој се молчело со години: Тито со шлаканици ја одбранил личната масерка од нападот на Јованка поради љубомора

Познато е и дека Тито бил слаб на жени и кружеле приказни за неговите врски со…

Презентерка читаше вести во живо кога здрма земјотресот во Албанија (ВИДЕО)

Презентерка на една албанска телевизија вчера читаше вести во живо кога здрма земјотресот во Албанија, а…

Момче ја запроси девојката на дното на Охридско Езеро (ВИДЕО)

Момче на уникатен начин ја запроси неговата девојка. Чинот тој го изведе на дното на Охридското…

Помор на риби во Вардар: Град Скопје во вонредна инспекција, се сомнева во загадување од „Железара“

Поради помор на риби по течението на реката Вардар во Аеродром, дежурните инспектори од Инспекторат на Град…

Земјотресот во Албанија срамни половина рид (ВИДЕО)

За страшниот земјотрес кој вчера ја погоди Албанија, а се почувствува и во Македонија, сведочат голем…

Во Црна Гора вчера имало над 60 земјотреси, се најавуваат нови

По двата силни земјотреси, кои вчера после 16 часот ја погодија Албанија, а многу силно се…

КОД: Обвинителите на СЈО добивале додатоци високи колку и нивната плата, за кои се обврзале дека ќе молчат

Специјалните јавни обвинители добивале надоместок поради доверливоста на нивната работа околу прислушувањето на „бомбите“. Овие надоместоци…

СДСМ: Од ВМРО да кажат дали Камчев им ги финансирал изборните кампањи

ВМРО-ДПМНЕ да не ја брка мувата од капата туку да каже за Орце Камчев и дали…

600 научници од 19 земји тргнуваат на најголемото истражување на Арктик во историјата

Германскиот истражувачки брод „Поларштерн“ е подготвен да тргне на крајниот север на она што е наречено…