Оклопни возила паѓаа од небото во Русија (видео)

На голема воена вежба во Русија на која учествуваа и Кина и Индија, со 128.000 војници…

Нам не ни е потребен воен буџет како на САД, ние не воведуваме ”демократија” во туѓи земји, само ја браниме нашата

Иако американскиот воен буџет е десет пати поголем од рускиот, Русија прилично ефикасно се спротивставува на…

Билансот од земјотресите во Албанија: Оштетени 1.528 објекти, целосно урнати 50 куќи

Директорот на Агенцијата за справување со кризи,Хаки Чако, гостувајќи во емисијата “Опињон” на Њуз 24 изнесе…

Компанијата која го предизвика поморот на риби во Вардар сама се пријавила во Државниот инспекторат

Загадувањето на реката Вардар во Скопје при што вчера дојде до помор на риби е предизвикано…

Груевски на Фејсбук: Денеска одекна најсилната бомба, признаа дека власта ја рушеле со монтирани снимки

Тој во својот статус потесетува и дека кога се појавија “бомбите” во 2015 година беше објавено…

Младата активистка Грета Тунберг им се закани на светските лидери: Ќе ве следиме!!! Ако се осмелите да не изневерите, мојата генерација никогаш нема да ви прости (видео)

Очите на идните генерации се вперени во вас и доколку одлучите да нè изневерите, ние никогаш…

Причини поради кои е добро понекогаш да бидете себични

Себичноста има навистина лоша репутација, па е одлика што речиси секој се обидува да ја избегне.…

„Kокаинот за сиромашни“ се шири низ Грција, масовно убива луѓе и чини едно до две евра

Батериска киселина и метамфетамини се состојки на дрогата сиси која ја нарекуваат „кокаин на сиромашните“. Смртоносната…

Бебето кое стопли милиони срца ширум светот (видео)

Бебето од видеото е толку слатко, што неговото уживање во мазењето со својата мајка досега освои…

Ковчегот со божјите заповеди и уште 7 најмистериозни археолошки артефакти на Земјата

Мистериозните артефакти од минатото навистина можат да ѝ го привлечат вниманието на јавноста, најмногу поради тоа…