Отворена шумска градинка во Хрватска: Децата немаат пластични играчки, самите ги прават

Не е важно какво е времето. Може да има невреме, дожд, магла или силно сонце. На децата не…

БИ-БИ-СИ: ЕУ одобри нов „револуционерен“ лек против рак кој покажал неверојатен ефект

Употребата на нова „револуционерна“ класа лекови со која можат да се третираат разни видови тумори за…

Мицотакис на Заев: Никогаш не би го потпишал договорот од Преспа, но Грција мора да го почитува

Премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис се сретнаа првпат за време на Генералното…

Насилни протести во Индонезија против законот за прељуба и црна магија (видео)

Полицијата во Индонезија со водени топови и солзавец се обиде да ги растера демонстрантите , кои…

Германскиот суд во Франкфут пресуди: МАМУРЛАКОТ Е БОЛЕСТ !

Германски суд пресуди дека мамурлакот е болест, во судски процес за додаток во прехрана кој се…

Дачиќ ”падна” на Иванка Трамп во издание без градник

Фотографијата од министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател, Иванка…

Во рок од три месеци македонски општини на Цеца, Кеба и Данијела потрошиле 150.000 евра

За неполни три месеци, естрадните ѕвезди како Цеца, Кеба и Данијела Мартиновиќ извлекле речиси 150.000 евра…

Второосмничениот во „Рекет” Зоран Милевски – Кичеец пуштен во домашен притвор

Второосомничениот во случајот „Рекет” Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор, откако денеска…

Исто како Боки13 и Катица се бранела со молчење, побарала лично да изврши увид во доказите

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се задржа помалку од час на распит во Обвинителството за организиран…

Заврши распитот на Јанева, нејзините адвокати дадоа изјава (видео)

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за…