Тимоние: Мора да се стави крај на неказнувањето на политичките елити од едната и од другата страна

Се разбира дека за датум за преговори ќе бидат земени предвид заслугите на секоја земја индивидуално,…

Бојан Јовановски со гордо крената глава пристигна кај Рускоска да изврши увид во доказите (видео)

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 денеска околу пладне беше спроведен од затворот во Шутка во…

Какви се условите во Шутка: Боки и Катица имаат доктор и фризер на располагање

Разрешената специјална обвинителка Катица Јанева вчера мина еден час во зградата на Јавното обвинителство каде што…

Во земјава се фрлаат околу 100 илјади тони храна годишно, во услови кога 450 илјади граѓани се сиромашни

Околу 100 илјади тони храна се фрлаат годишно во земјава, во услови кога околу 450 илјади…

Астролошки профил на родените во знакот Вага

(23 септември – 22 октомври) Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува…

Во Пекинг е отворен новиот аеродром за кој се очекува да стане најфрекфентниот во светот

Футуристичкиот нов аеродром во Пекинг, кој се очекува да стане еден од најпрометните во светот, го…

Како модуларните киосци ја преплавија цела поранешна Југославија

Кога словенечкиот дизајнер Саша Махтиг пред 50 години го претставил својот модел на киоскот К67, веројатно…

Ги раствара и големите и тврди парчиња каменец – Светнете ја темелно машината за алишта

Сода бикарбона и алкохолен оцет се најдоброто решение за каменецот во машината за алишта, дури и…

Слика вредна шест милиони евра пронајдена во кујната на една старица

Во домот на една старица недалеку од Париз била пронајдена слика во вредност од шест милиони…

Добра Вест – Обезбедени средства за нов колекторски систем за Охридско Езеро

Владеачката СДСМ преку соопштение потенцира дека ребалансот на буџетот предвидува средства за еколошки проекти, пред сѐ…