Бундестаг: 476 пратеници гласаа Македонија да почне преговори со ЕУ

Со 476 гласа „за“ и 122 „против“, како и 16 воздржани пратеници , Бундестагот го одобри…

Од Истра снимен италијански облакодер од другата страна на Јадранот (видео)

На снимката очигледно е  облакодер од Истра во италијанското пристаниште Сесенатико, што може да се види…

Пендаровски: Па зарем Гоце Делчев можел да се пише дека е Македонец во 1900 – 1901 година – такви биле околностите да мора да се пише дека е бугарин

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за Сител запрашан за можноста да се постигне договор за тоа…

Жена жив го запалила својот сопруг, откако ја злоставил нивната 7-годишна ќерка

Ванеса Џексон е името на 40-годишната жена од САД, која е уапсена за напад и закани…

Адвокатите на Јанева: Не ни беше дозволено да ја видиме изјавата на Кичеец, увидот ќе продолжи утре

Адвокатите на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев по четиричасовниот увид…

Сакала да вдише малку свеж воздух па ја отворила вратата за евакуација на авионот (видео)

Нема ништо поубаво од свеж воздух доколку сте заглавиле во мал простор со многу луѓе, но…

Русите направија борбен костум отпорен на експлозија и пожар (видео)

Производителот на руската тактичка опрема CNIItocmash (Централен институт за истражување на прецизно инженерство) неодамна го претстави…

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и…

Стресот во бременоста предизвикува растројство кај детето во подоцнежните години

Децата на жени кои биле изложени на голем стрес во бременоста имаат скоро десетпати поголема веројатност…

Нови детали од разговорот Трамп-Зеленски поради кој е покренат импичмент: „Меркел само зборува и не прави ништо за вас“

Во телефонските разговори со украинскиот колега летово, американскиот претседател Доналд Трамп ја напаѓал и германската канцеларка Ангела Меркел.…