Синот на бразилскиот претседател објави фотомонтажа како Грета Тунберг јаде пред гладни деца

Синот на контроверзниот бразилски претседател , Жаир Болсонаро се најде на удар на светската критика откако…

Додека тој се мачи со англискиот во ОН, жена му и Нина Групер си играат на мобилен (видео)

Премиерот Зоран Заев, синоќа во Њујорк се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации. Додека тој…

Катица Јанева пред апсењето била следена со посебни истражни мерки

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни…

Трогателна средба на сопственик и куче што било изгубено пред четири години (видео)

Канаѓанецот Мајк се пофали со видео од емотивната средба. Пред четири години го загубил својот најдобар…

Цената на цигарите принудува 600.000 пушачи од поранешна Југославија да купуваат тутутн на црно

Околу 600.000 луѓе во земјите на поранешна Југославија купуваат производи од тутун на „црниот пазар“, покажуваат…

Продолжува акцијата во Охрид: Се рушат платформите на „Ликвид“ и „Момир“

Денес продолжи акцијата за рушење на дивоградбите во општина Охрид, а овојпат се пресели на самото…

Владата има генијален план: Најмрзеливите од администрацијата ќе ги нуди на приватниците и за нив ќе им исплаќа субвенции

Неработливи во администрацијата, а ќе им се нуди да работат во приватен сектор. За нив дополнително…

Градоначалник се вратил по втор мандат со истите ветувања од претходната кампања, па локалците го фрлија во реката (видео)

Тајсон се изнервира: Би го растурил Мејведер во рингот и на улица

Железниот Мајк не остана имун на фалбаџискиот однос на Флојд Мејведер. Посебно го изнервира една негова…

Во просек секој ден ”скроламе” по 263 метри на телефоните

Компанијата за паметни телефони „OnePlus“ направи студија да пресмета колку метри дневно поминуваме „скролајќи“ ги екраните…