Каракачанов: Ако Комисијата нема рок, ЌЕ НЕМА РОК И ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ

Доколку  Комисијата за историски и образовни прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на…

Обични Словени кои премногу личат на славни личности (галерија)

Можеби досега сте слушнале за Slavorum – Facebook страница каде што можете да најдете многу шеги и…

Мрачни илустрации кои секојдневно ги преживуваме

Илустрациите кои се дел од проектот The SUN се создадени од четири илустратори со неверојатно чувство…

Навивачите на Србија ги шокираа Французите, го прекинаа молкот за Ширак скандирајќи „БОМБАРДЕР“ и „ТЕРОРИСТ “ (видео)

За време на минутата молк во чест на починатиот поранешен претседател на Франција, навивачите на Србија…

Мајка до смрт ја дрогирала едногодишната ќерка, непцата ѝ ги мачкала со хероин

Мајката Кимберли Нелиган (33) од американската сојузна држава Мејн е уапсена под сомнение дека ја убила…

Како се хранел Никола Тесла за да има толку многу енергија и покрај тоа што скоро никогаш не спиел

Секаде во светот се сложуваат дека Никола Тесла е еден од најплодните и најкреативните личности коишто…

Зошто чувтсвуваме хроничен замор кога се менуваат годишните времиња

Многумина нема да ја чувствуваат промената на сезоната само по темпратурите, туку и по недостаток на…

Милчин: СЈО е измама на векот

СЈО е измама на векот, изјави професорот Владимир Милчин синоќа во ”Само вистина” на Канал 5.…

Сергеј Лавров: Не смее да се дозволи нуклеарна војна

Русија за време на Генералното собрание на ООН ги повика сите земји да ја поддржат изјавата…

Рама ги повика членките на ОН да го признаат Косово: „Драга Србијо, тоа е неповратна реалност“

Албанскиот премиер, Еди Рама, синоќа на Генералното собрание на ОН во Њујорк, изјави дека е време…