Пит Бул умрел спасувајќи ги децата од отровна змија

Осуммесечен пит бул умрел во обидот да ги спаси децата на своите сопственици од змија. Зеус…

Почна свечената церемонија за погребот на Жак Ширак

Во црквата Сант Суплис во Париз денеска се одржува погребот на поранешниот претседател на Франција, Жак…

Шварцернегер на Грета Тунберг ѝ испратил електричен автомобил за еколошки да патува низ САД

Арнолд Шварценегер и Грета Тунберг имаат барем една заедничка работа – и двајцата говорат и се…

Влијанието на мобилните телефони врз успехот на децата

Сите знаат дека децата не треба да поминуваат поголем дел од времето пред екраните, а еве…

Македонците бараат редакција во албанската државна радио-телевизија

Македонското друштво „Илинден“-Тирана во име на Македонците во Република Албанија достави барање до државната радио-телевизија да…

Бојко Борисов: Македонија ако сака во ЕУ, нека не си игра со историјата

Бугарскиот премиер по консултативната средба кај претседателот Румен Радев истакна дека секогаш истакнувале дека Македонија може…

Лос Анџелес трага по бездомничката со божествен глас (видео)

Една мистериозна жена привлече навистина големо внимание во метро станица во Лос Анџелес. Неодамна, полицијата од Лос Анџелес,…

Кои се витезите Темплари

Витезите темплари биле една од првите, најпознатите и најмистериозните европски христијански воени редови чија мисија, барем…

Што бара од партнерот секој хороскопски знак

Секој од нас има различна идеја за тоа како треба да изгледа добрата врска и совршената…

Трамп предупредува дека неговиот импичмент ќе биде причина за втора граѓанска војна во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер предупреди дека неговиот импичмент би можел да предизвика втора граѓанска…