Саем на книга во Финска: Претседателот на државата седи на скали во гледалиштето поради пополнетата сала

Претседателон на Финска Саули Нинисте седел на скалите во гледалиштето на саемот на книга поради преголем…

Филип Рикер: Некои лидери во Европа имаат поглед на западен Балкан како од 19 век

Одредени лидери во ЕУ имаат поглед од 19 век на Западен Балкан, изјави американскиот помошник државен…

Апостолски ќе jа тужи владата и бара мерки против сите функционери поради аерозагадувањето

Намалување на плата на функционерите, забрана за користење службени возила, забрана на користење државни пари за…

Мајка на шестгодишно дете до Инспекторатот: Директорот со полиција нѐ исфрли од училиште!

Инспекцискиот совет денеска на 140. јавна седница ги разгледува претставките од родителите на деца кои оваа…

Борба против загадувањето: Заев најави електричен трамвај од 100 милиони евра

Како една од мерките против загадувањето на воздухот во Скопје, премиерот Зоран Заев истакна дека ќе…

Открил каде е Багдади, па ќе заработи богатство: Инсајдерот кој помогнал да се најде лидерот на ИСИС ќе добие 25 милиони долари

Инсајдерот од Исламската држава чии што информации довеле до акција во која беше ликвидиран Абу Бакр…

Јовановиќ: Малце е 8,5, текстилците да работат 12 часа

Професорот и активист, Бранимир Јовановиќ, на својот Фејбук профил со иронична реакција на барањето на газдите…

Тимоние: Ние ќе си ја средуваме куќата, вие засукајте ги ракавите

„Ние имаме пред се работа од наша страна за да ја ставиме во ред нашата куќа,…

Објавени личните карактеристики на Путин додека бил агент, од документацијата на КГБ

Владимир Путин служел во КГБ од 1975 година, каде се докажал како „вреден, дисциплиниран и совесен…

Лажна вест на Апасиев: Могерини сепак не го одминала Заев (видео)

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев синоќа сподели видео на кое наводно се гледа како еврокомесарката Федерика…