Рекордни бранови во Хрватска, експертите велат ова е само почеток

Највисоко ниво на морето измерено од 1955 година во близина на Сплит, бран со рекордна висина…

Приходите на УСЈЕ надминаа 56 милиони евра за девет месеци

УСЈЕ има феномален трет квартал, новина што сигурно ќе ги израдува нивните акционери. Во периодот јули-септември…

МАКЕДОНИЈА СО ИЗГЛЕДИ ДА БИДЕ ПРВА ВО ЕВРОПА СО SKY WAY

ВИДЕО: Од 45 вработени во погонот со линдан во Охис денес само еден е жив

Првиот човек кој се врабиотил во погонот со линдан во Охис, Реџеп Ајраловски денеска е единствениот…

Во Полска спречен терористички напад во стилот на Брејвик

Тие информации покажаа дека групата била инспирирана од терористички напади извршени од екстремисти, меѓу кои и…

Ангелов: Ако Мицкоски и ДПМНЕ беа против Преспанскиот договор, ќе извадеа луѓе на улица

Доколку ВМРО-ДПМНЕ беше против Преспанскиот договор ќе извадеше луѓе на улица, но тие тоа не го…

Законите работат за Груевски: Откако избегна кривична одговорност за „кинеските автопати“, поради застареност може да се спаси и за „шамарите во Центар“

Откако избегна кривична одговорност за дело во кое максималната затворска казна изнесува три години, поранешниот премиер…

ВУЧИЌ: Во Европа се исплашени од изборите на 12 април, можно е Македонија да добие датум претходно

„Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март,…

На Боки 13 му откажал левиот бубрег

Кога лежи желудочната киселина му оди право во белите дробови. Може да умре за 15 минути,…

„БЛИЦ“: МАКРОН НА СРЕДБАТА СО ВУЧИЌ ГО ПОДДРЖАЛ „МАЛИОТ ШЕНГЕН“

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува идејата за „малиот Шенген“, тврди белградскиот весник „Блиц“. Според „Блиц“,…