Во сандак на „Луј Витон“ стар 150 години чувале пченка за кокошките не знаејќи дека вреди богатство (видео)

Сандакот од луксузниот француски бренд „Луј Витон“, стар 150 години, е пронајден кај постар украински пар…

Потврдено: Сите жртви од „камионот на смртта“ се Виетнамци

Сите 39 жртви, чии тела беа најдени во камион- ладилник во Есекс биле државјани на Виетнам,…

Мечка влезе во хотел во Бугарија за да плива во базен (видео)

Голема кафеава мечка влезе во хотелски комплекс во бугарскиот град Сопот и се избања во базенот.…

Среде Белград ликвидиран водачот на навивачите на Партизан

Во близина на бензинска пумпа во Врачар,Белград вечерва е застрелан 37-годишен маж со два куршуми во…

Шварценегер мораше да јаде тестиси од мисир бидејќи не сакаше да одговори кој е најлош актер од Сталоне, Стетјам и Рурк (видео)

Арнолд Шварценегер гостуваше заедно со колешката Линда Хамилтон во емисијата на Џејмс Корден за да го…

Саше Политико го следел Мицкоски на „тајната средба“ со рускиот амбасадор (видео)

Саше Ивановски викан „Политико“ откако ги следеше поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ прашувајќи ги незгодни прашања со…

Шилегов нервозно за улицата Даме Груев: Се шири- Не се шири (видео)

Градоначалникот Петре Шилегов, кој беше гостин во ТВ емисија, нервозно реагираше на прашање од новинарката дали…

Катица Јанева од келија во Шутка бара апанажа

На комисијата за избори и именување денеска меѓу точките на дневен ред е и разгледување на…

Расправија во ОН: Дачиќ и го извади српското државјанство на косовската амбасадорка во САД (видео)

Расправија меѓу Дачиќ и Читаку во седиштето на Обединетите нации. Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ…

Чешки научници одгледаа зеленчук во воздух, без почва и речиси без вода

Чешки научници пронашле ефикасен начин на одгледување зеленчук во воздух, без почва и со ограничено количество…