Научно објаснување за емоционалната интелегенција

Емоции, емоционална интелигенција и емоционална писменост. Да се биде емоционално писмен значи да се знае како…

Неколку охрабрувачки информации за пиењето пиво

Потекло на пивото Пивото е најконсумираниот и веројатно најстариот алкохолен пијалак. Тој е третиот најпопуларен пијалак…

Никола се јави: Оние кои најдоа спас надвор, нема да се вратат сѐ додека не се смени власта!

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е со статус азилант во Унгарија, попладнево на својот профил на…

Погледнете го најсреќниот танц на светот

Муфаса танцува на Push The Feeling, додека неговиот пријател вози и го снима. Во описот дека…

(Видео) Момче пред 70 години било осудено на електричен стол за убиство кое не го извршило

Правдата навистина задоцнила во случајот на 14-годишниот Афроамериканец Џорџ Стини, кој пред 70 години бил осуден…

НИ ПОЛИЦИJA НИ БУТУР: Скопје труе, инспектори и министpи нема ни за лек

Снимка од попладнево/вечерва, Визбегово/Шутка црната точка во градов, чади ли чади, дишете луѓе токсин до токсин.…

Македонска премиера на „Врба“ на Манчевски, од денес филмот во кината низ земјава

Свечената промоција се должи и на тоа што Манчевски сними македонски филм по пауза од речиси…

Струшкиот градоначалник Мерко кривично да одговара, бара Антикорупциска

Поради лошото менаџирање на средствата доделени од државата и нетранспарентно трошоње, струшкиот градоначалник Рамиз Мерко треба…

Тевдовски: Пратениците на СДСМ пред да гласаат за ова, нека помислат дали се за бришење на Социјалдемократски од името на СДСМ

Ексминистерот за финансии Драган Тевдовски преку Фејсбук им порача на пратениците од СДСМ да размислат дали…

Шпанија на нозе: Ослободени силувачите на 14-годишно девојче! Објаснувањето на судот е скандалозно!

Одлуката на судот во Барселона да ги ослободи 5-те мажи обвинети за силување на 14-годишно девојче,…