Заев: Вели Мицкоски дека гушкал Албанец, абе човеку за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа (видео)

Го гледам Мицкоски, вели тој немал проблем Албанец да биде претседател на собранието, па зошто не…

Боркица Груевска расположена на роденденска прослава во скопско кафуле (фото)

Локалот се наоѓа во близина на станот во кој таа живееше со Груевски. Сопругата на експремиерот…

Двајца онесвестени и 300 евакуирани на свингерска забава во Келн

Околу 300 гости во свингерски клуб во близина на германскиот град Келн беа евакуирани откако се…

Брутално убиен фризерот на Кристијано Роналдо

Фризерот на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо е пронајден мртов во една соба во хотел во…

Ако ги перете шарените алишта на 30 степени – правите огромна грешка

Ако ги перете шарените алишта на 30-40 степени правите огромна грешка. Многу домаќинки сметаат дека високите…

Славески: Кој ќе одговара за ова салто мортале со данокот? ВИДЕО

За да нема негативни ефекти во буџетот предлагаме веднаш да се укине мерката МОЈ ДДВ со…

Леонардо Дикаприо се запозна со Грета Тунберг и напиша…

Холивудскиот актер Леонардо Дикаприо, ја запознал младата активистка за борба против климатските промени Грета Тунберг и…

Тројца Пакистанци и Македонец тепале мигранти и нивните деца со палки и со шипки

Кон крајот на октомври и почетокот на ноември, осомничените, заедно, по претходен договор, прифаќале мигранти и…

(ВИДЕО) ЗАДОЛЖИТЕЛНО: УБАВИНИТЕ НА ОСОГОВИЕТО

Студија: Ракот на дојка може да се открие со тест на крвта пет години пред да се покажат клиничките знаци

Ракот на дојка може да се открие пет години пред да се појават клиничките знаци кај…