Што сака да биде Заев – премиер, обвинител, Шерлок Холмс или Зоран Буревесник Божиновски?

Да се изнесе аподиктичен суд директно од собраниската говорница, за случај кој е во истрага („Рекет…

Апасиев: Затворете ја цементарницата УСЈЕ хохштаплери, нè испоотрувте!

Професорот по римско право и дел раководството на „Левица“, Димитар Апасиев на власта ѝ порачува да ја…

Македонија VS Индија- Скопје рамо до рамо до Њу Делхи ќе се бори за титулата најзагаден град во светот!

Загадувањето на воздухот во северна Индија достигна „неподносливо ниво“, соопштија индиските власти, ви звучи познато? Доколку…

Рускиот панцир е отпорен на американската муниција, американската војска мора да го менува калибарот

Американската војска планира да ја опреми новата генерација на стрелачко оружје со муниција со калибар 6,8…

Снимен дух во куќата на Пабло Ескобар при нејзиното рушење (видео)

Неколку моменти пред да биде срушена вилата на најпознатиот наркобос во светот,Пабло Ескобар бил снимен дух…

Нешто околу баклавата, тепсијата и „њега“ (видео)

Премиерот Зоран Заев на последната партиска трибина во неговата Струмица се обиде да биде интересен па…

Героски: Странка од „Диамед“ плаќала рекет за да ги избегне заканите на Ден Дончев

Кога премиерот Зоран Заев веќе е толку заинтересиран што се случува со истрагата за „Рекет 2“, еве…

5 навики кои влијаат штетно на мозокот

Мозокот е многу комплициран орган, а начинот на живот што го водиме има големо влијание врз…

Хрват преку ден возел автомобил со неверојатни 4,29 промили алкохол во крвта

Хрватската полиција сопрела возач кој управувал автомобил под дејство на алкохол, а откриено е дека имал…

Најбогатиот Кинез отвора школи во кои децата ќе ги учи како да бидат мудри

Откако го напушти директорското место во Alibabа, Џек Ма, најбогатиот Кинез во светот, отвора школи во…