ИТАЛИЈАНЦИТЕ ВЕТИЈА СТРУЈА ОД ЃУБРЕ ВО ДРИСЛА, А 4 ГОДИНИ НЕ ИНВЕСТИРАЛЕ НИШТО

Италијанската компанија „ ФЦЛ Амбиенте“, која од скопска „Дрисла“ требаше да направи најмодерна депонија на Балканот,…

КООРДИНИРАНО СО БЕНЗИН ЗАПАЛЕНИ ОСУМ КОНТЕЈНЕРИ НИЗ СКОПЈЕ

Осум контејнери синоќа биле запалени низ Скопје. Од нив два контејнери се од новите кои пред…

Самохран татко на 5 деца: Живееме во кокошарник, помогнете ми да ја доѕидам куќата (видео)

Во една соба во трошна селска куќа живее 7 членото смејство Вукановски во кумановско Бељаковце. Зоран…

Една од најголемите екс-Ју ѕвезди избегала од станот зошто не можела да ги плати кириите

Пред неколку децении Беби Дол беше една од најголемите музички ѕвезди во поранешна Југославија , а…

Сериозно предупредување од 11 000 научници : На човештвото му се заканува незамисливо страдање

„Научниците имаат морална обврска јасно да го предупредат човештвото за каква било голема егзистенцијална закана“, велат…

Заев: Возилата кои предизвикуваат бучава и го нарушуваат мирот на граѓаните ќе бидат одземени

  На денешната седница, Владата на РСМ усвои предлози и измени на серија закони од надлежност…

Поради фотографија пилот добил доживотна забрана да управува со авион

На кинески пилот му е забрането да управува авиони до крајот на животот, откако на социјалните…

За две пијанства зад волан ќе се одзема возачката- Лица постари од 80 години нема да имаат право да возат

Над 80 години, нема возење автомобил. Ако досега имаше дилеми што ќе донесат измените во Законот…

Совет на амбасадори: Веднаш да ја прекинете предизборната кампања, ја почнавте прерано

Здружението за меѓународна политика „Совет на амбасадори” смета дека прерано е започната кампањата за вонредните парламентарни…

МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ ГИ ИЗБЕГНА НОВИНАРИТЕ, НЕМАЛ ВРЕМЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО

Додека земјава руши рекорди по загадување, министерот за животна средина Насер Нуредини наместо да одговори на…