(Вознемирувачко видео) Демонстрантите во Чиле запалија полицајка

Крвавите протести во Чиле не запираат. За време на демонстрациите во главниот град Сантијаго, полицијата вчера…

Природен феномен: Смрзнати јајца ја прекрија цела плажа во Финска

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист…

Рефлектор: Медицинскиот отпад во Дрисла е зголемен за 7,7 пати меѓу 2000 и 2017 година

„Рефлектор“ објави инфографик каде стои дека медицинскиот отпад што се гори во депонијата „Дрисла“ е зголемен…

Точно е дека на „Дрисла“ се дише, ама само на два километри подалеку се умира!

Откако скопјани повторно почнаа да се гушат од секојдневниот токсичниот амбиент, Горан Ангелов, директорот на „Дрисла“,…

Пулмолозите тврдат дека ќе се зголеми бројот на заболени од рак поради загадениот воздух

Алармантните податоци за загадениот воздух, кои покажуваат дека Скопје е еден од петте најзагадени градови во…

Путин ќе вложи 27 милиони долари за руска Википедија

Во тој проект ќе бидат вложени 27 милиони долари до 2022 година. Руските власти на 1…

Финта со промена на адвокат во последен момент за судењето на „ТНТ“ во кое требаше да има пресуди за Груевски и Јанакиевски

Само што кажа претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев во петокот на брифинг дека завршува предметот…

Се оперирал, а не платил! Систина го тужи Боки 13 за долг од 10.000 евра

Во граѓанскиот суд во Скопје се одржа прво рочиште за ненаплатен долг од 10 илјади и…

Дали промајата навистина не убива? Што вели медицината?

Јас имам обичај да им кажам на пациентите дека оние што се плашат од промаја умираат…

Забар патува по светот и им ја враќа насмевката на сиромашните (ФОТО)

Роси (38) ја основал „NVO Por1sorriso“ и патува во светот со своите соработници, бесплатно средувајќи ги забите на…