Макрон за „Економист“: Пола од земјите беа против Албанија да добие датум, но се задскриваа зад нашето вето

Францускиот претседател Макрон во интервју за британскиот магазин „Економист“ вели дека е подготвен да се согласи…

Ризов: Тетоважата „Мито е Тито“ ја направив од срце и со 60 отсто попуст ФОТО

Фанот на градоначалникот на Кавадарци, кој си го истетовира Митко Јанчев на ногата, добил 60 отсто…

Заев контра Ахмети и Мицкоски: Парламентот ќе покаже дали ќе помине предлогот за една изборна единица

Премиерот Зоран Заев ќе ја турка измената на изборниот модел, односно Македонија да биде една изборна…

Џејмс Дин повторно на филм

Продукциската куќа Magic City films сака повторно да го оживе ликот на глумецот Џејмс Дин. По…

Иванка Трамп: Земјите цветаат кога инвестираат во жените

Иванка Трамп за време на посетата на Мароко рече дека семејствата, заедниците и државите цветаат кога…

12 хобија што спречуваат стареење на мозокот

Стареењето не влијае само врз вашиот изглед, туку и врз вашиот мозок. За жал, не сите…

„Позитивното размислување го претвори концептот за среќа во должност и товар“, тврди дански психолог

Но, според Свенд Бринкман, професор по психологија на универзитетот Aaalborg во Данска, целата оваа нова „култура…

Нутриционистка разбива митови: За овие производи сите мислат дека не се здрави, но таа тврди дека го чуваат срцето и белите дроови

Моника Реинагел, позната нутриционистка која често дава совети за здрава исхрана, разбива некои митови за храната.…

Првиот подводен музеј во Турција (видео)

Првиот подводен музеј во Турција беше отворен на 31 октомври 2015 година, како дел од активностите…

На 11-ти ноември ќе се случи редок астрономски феномен, следниот ќе биде во 2032 година

Следниот понеделник ќе биде единствена можност да бидеме сведоци на најголемиот астрономски настан во годината, кога…