Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на…

Во утроба на убиена ајкула пронајдена човечка рака со венчален прстен

Оваа недела била убиена ајкула која е видена како плива во близина на туристичката плажа, бидејќи…

Спасовски: Јанева ми беше сомнителна уште во јануари (видео)

Критиката кон Катица Јанева ја упатив уште во јануари годинава за притворањето на одредени осомничени и…

Полицаецот кој го уапси синот на Ел Чапо ликвидиран со 150 куршуми (видео)

Мексикански полицаец кој учествувал во апсењето на синот на прoчуениот наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман беше…

Директорот на „Екоцентар 97“: Истечениот отпад од ОХИС е веќе собран, нема опасност

Директорот на фирмата која го врши препакувањето на истискиот хемиски отпад, Владо Момировски во изјава за…

Протести во Чиле: Маж му најде друга примена на знакот „STOP“

Сантијаго – Човек со изразени мускули и  капуљача кој се заштитува со сообраќаен знак означен со „стоп“ среде…

АРМ влезе во ОХИС, излеани се 6 тона вода со која се миела опасна хемикалија

Се излеале 6 тони вода при миење цистерна во која требало да биде транспортирана опасната хемикалија…

НОВИ 100 ЗГРАДИ ВО КИСЕЛА ВОДА ВО НАСЕЛБА СО ЖИТЕЛИ КОЛКУ КОЧАНИ, ОТИ САМО ТАКА МОЖЕ ДА СЕ ФИНАНСИРА ОПШТИНАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

На 550.000 квадратни метри бруто површини, во скопски Расадник ќе никне нова населба со над 100…

Арогантни сте! Курц ги нападна земјите кои го блокираа доделувањето на датум за преговори со Македонија

Австрискиот канцелар ја критикуваше „западната ароганција“ кон источноевропските земји, оценувајќи ја одлуката Македонија и Албанија да…

Катица Јанева, Боки 13 и Кичеец влегуваат во судница за „Рекет“

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати обвинението за првата истрага во случајот „Рекет“ со кое…