Зошто е нечистотијата добра за здравјето на детето

Научникот Џек Гилберт кој е и автор на книгата Dirt Is Good: The Advantage of Germs…

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец во Европа

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската…

Сопственици на прекрасни куќи ширум светот нудат бесплатно сместување за Божиќ, но за возврат подгответе се за ова…

Британскиот сајт “TrustedHousesitters“ објавил фотографии од луксузни недвижнини ширум светот чии сопственици на заинтересираните луѓе им…

Турција се заканува: Од понеделник ги враќаме џихадистите во Европа!

Турција од понеделник, 11-ти ноември ќе започне да ги враќа дома странските припадници на Исла Ова…

Доктор Чибишев од Токсикологија: Ова се штетните ефекти од истечениот метил акрилат мононер во ОХИС

Вчера во фабриката ОХИС дошло до излевање на метил акрилат мономер, хемиска супстанца која се употребува…

Чудо: Рибарот спасил бела ајкула долга 6 метри : Еве како таа му се заблагодарува секој ден

Арнолд Поинтер редовно лови покрај брегот на Јужна Австралија. Пред неколку години, тој забележал огромна бела…

Освен линдан, во ОХИС има жива, пестициди, ПВЦ во прав и други отровни супстанци

На територијата на поранешната фабрика ОХИС со големина од еден хектар, освен илјадници тони канцероген линдан,…

ЧИЛЕ: Како изгледа земјотрес од 6,3 степени додека стотина илјади луѓе протестираат (видео)

https://twitter.com/cortanews/status/1191476722841112576?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1191476722841112576%7Ctwgr%5E363937393b636f6e74726f6c&ref_url=https%3A%2F%2Fdenesen.mk%2Fvideo-chile-kako-izgleda-zemjotres-od-6-3-stepeni-dodeka-stotina-iljadi-lugje-protestiraat%2F

Америкаснки осуденик на доживотна казна поради убиство, бара да биде ослободен бидејќи смета дека ја отслужил казната откако доживеал кратка клиничка смрт

Американски суд одби да ослободи затвореник кој тврдеше дека ја отслужил доживотната казна затвор со тоа…

Катица Јанева се појави на Твитер (ФОТО)

Фотографија на екс шефицата на СЈО Катица Јанева се појави денеска на социјалните мрежи. Скопјанецот Дини…