Дубровник воведува петгодишна забрана за отворање нови ресторани

Градот Дубровник воведува петгодишна забрана за отворање нови ресторани, потврди градоначалникот, Мато Франковиќ. По ограничувањето на…

Што се ќе биде потребно за да се изгради град на Марс

Ќе бидат потребни 1000 ракети и најмалку 2 децении за човештвото да го изгради својот прв…

Со „За нови џипови“, „За работа на секој празник“ во Штип протестираа за поддршка на текстилните работници

Штипјани  со протест ги поддржаа текстилните работници. Тие на собирот побараа подобри услови за работа, запирање…

(ФОТО) Сега е вистинска убавица: На 8 години имала 200 килограми

Прекумерната тежина кај децата, но општо и прекумерната тежина кај сите во денешно време е голем…

Геро: Мал Шенген, голем Вучиќ, за Еди патики, за Зоран – опинци!

Нема дилеми дека договорот наречен „Мал Шенген“, што го постигнаа лидерите на Србија, Албанија и на…

Рама менува вратоврски но не и „Бекембауерките“ (фото)

Човеку, па имаш ли ти огледало? – прашува Твитер заедница откако премиерот на Албанија Еди Рама…

Супстанцијата што се излеа во „Охис“ може да предизвика СМРТОНОСНА КОМПЛИКАЦИЈА

Нема точни податоци од надлежните колкава количина на метрил акрилат мономер е ослободен при случувањата во…

Сопругата на Шумахер првпат се огласи во јавноста по неговата несреќа: „Ме научи на една лекција и многу сум му благодарна“

Пред пет години славниот Шумахер доживеа несреќа на скијање на Алпите, а Корина Шумахер конечно го…

ЕКСПЕРТИТЕ БАРААТ ЗАТВОРАЊЕ НА СКОПЈЕ ЗА НОВИ ЖИТЕЛИ

Градот Скопје потребно е многу посериозно да се позанимава со својот одржлив развој, и да не…

Демонстрантите во Боливија ги презедоа медиумите, претседателот бара помош од Папата

Противниците на претседателот Ево Моралес ги зазедоа зградите на два државни медиуми , на телевизијата на…