Владо Момировски: Не можам да замислам што се случувало во Охис изминатите 10 години кога немало никаква контрола

Винил хлоридот, една од најопасните материи се чува на специјална температура, под 20 степени затоа што…

Забрана за работење на компанијата што го загадуваше воздухот во Кочани

Државниот инспекторат за животна средина го забрани работењето на компанијата што учествуваше во загадувањето на воздухот…

Премиерот на Албанија повторно го “сруши“ интернетот поради својот стајлинг

Премиерот на Албанија Еди Рама е познат по својот необичен стајлинг па на многу сериозни и…

Според Царовска Македонците можат добро да живеат со 137 денари дневно

Министерката за труд и социјална Мила Царовска за Детектор вели дека според „лајкин индикаторите“ на едно…

Во центарот Рокфелер поставена елка засадена пред 60 години и висока 23,5 метри (видео)

Норвешка смрека висока 23,5 метри, купена како садница пред 60 години, е поставена во центарот Рокфелер…

Почнува сезоната на кисела зелка, еве зошто е добро да ја конзумирате

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа…

Полицијата во Хонг Конг пукаше со вистински куршуми, застрелан 21-годишен демонстрант (видео)

Едно момче е рането кога полицијата во Хонг Конг отвори оган врз демонстрантите во текот на…

Жена за малку не починала од анафилактичен шок предизвикан од незаштитен сексуален однос

Жена за малку не починала од алергиска реакција по незаштитен секс со сопругот, кој во тоа…

Мијалков ќе формира нова партија: Влегуваат Јанчев, Тодоров, Котевски и многу други

Како што пишува порталот дудинка.орг на Миленко Неделковски на повидок е нова партија која ќе ја формира ни…

Овој McDonald’s бургер е стар 10 години – во живо се пренесува што се случува со него

Десетина години стариот McDonald’s бургер, кој е послужен пред тој ланец да ги затвори сите свои…