Грција си презентираше трговска ознака за македонски производи: „Macedonia the GReat“

Слоганот „Macedonia the GReat“, со потенцирани букви ГР како кратенка за Грција и буквата „М“ како…

„Да се заштитат работниците во конфекциите при покачувањето на минималната платa, да не останат и без таа работа“

Да не ни се случи да ја качиме минималната плата, но да не ни се случи…

Исчистено ѓубрето што го фрламе од автомобили на скопската обиколница

Јавното претпријатие за државни патишта го исчисти сиот отпад фрлен долж скопската обиколница. Со средства од…

Хан: Вучиќ ми кажа дека не му е јасно зошти би бил мотивиран да преговара со Приштина, по блокирањето на Македонија

Европскиот комесар за проширување во заминување, Јоханес Хан вели дека српскиот претседател Александар Вучиќ му кажал…

СКОПЈЕ СОНУВА!

СКОПЈЕ СОНУВА #ЗборуваСкопје Погледнете го краткометражниот филмски колаж "СКОПЈЕ СОНУВА" изработен од Дина Дума, по повод…

Шенка Колозова за Ѓорѓи : И ден денес кога ќе се спомене неговото име плачам

Шенка Колозова: И ден денес кога ќе се спомене неговото име, плачам. Шенка Колозова и после…

Честичките од загадениот воздух за првпат поврзани со ракот на мозокот

Новите истражувања за првпат ги поврзаа наночестичките од загадениот воздух со карциномот на мозокот, пишува „Гардијан“.…

Целиот имот на Расел Кроу во Австралија уништен од пожарите (фото-видео)

Холивутскиот глумец Расел Кроу објавил на социјалните мрежи дека пожарот го уништил целиот негов имот. Источниот…

Мајка му по раѓањето го оставила во контејнер, а денес е мулти-милионер

Фреди Фигерс (30) како бебе бил оставен во контејнер, а денес е извршен директор на компанија…

Воени кучиња си го задавиле претпоставениот офицер

Службени кучиња на австриската војска синоќа го убиле одговорниот за нив во касарната во Винернојштад, близу…